PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800}

Ośmiorniczka

Octopussy
7,1 33 749
ocen
7,1 10 1 33749
5,0 6
ocen krytyków
Ośmiorniczka
powrót do forum filmu Ośmiorniczka

to kolejny świetny film z tej serii ze świetną (jak zwykle) rolą Rogera

nono_doktor

Ośmiorniczka i Zabójczy widok - moje 2 ulubione

ocenił(a) film na 6
nono_doktor

Ja za to stoję po przeciwnej stronie i aktora nie znoszę. Jak dla mnie (podkreślam DLA MNIE) Moore to najgorszy Bond.

ocenił(a) film na 10
andy_eragon

Cóż, ja go uwielbiam, Ty nie, a życie toczy się dalej, za 50 lat to będzie już zupełnie nie ważne

ocenił(a) film na 1
nono_doktor

Najgorszy film w cyklu.
Roger Moore komrpomituje tu Bonda (wespół z reżyserem i scenarzystami) po całości. Przebiera się tu za... KROKODYLA! MAŁPĘ, a nawet KLAUNA i trudno nie odnieść wrażenia, że jest nimi wszystkimi, tylko nie Bondem. Wstyd!
Zwłaszcza po tak twardo stąpającym po ziemi i z tego powodu właśnie udanym "Tylko dla twoich oczu".
Chała.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Bo właśnie tym różni się"prawdziwy" Bond od milionów filmów akcji, że jest tu miejsce na humor, lekkie przegięcie i nie branie wszystkiego na serio. Wolę to 100 razy od "poważnego" Craiga, który niczym nie różni się od innych bohaterów kina akcji. Tylko dla Twoich oczy jest u mnie na 5 miejscu wśród Bondów z Rogerem, ale że te lubię najbardziej, to jest też na 5 wśród wszystkich. Ale jak wspomniałem, ja będę sobie oglądał Ośmiorniczkę, Ty oglądaj inne, w podejściu do kina proponuję więcej dystansu

ocenił(a) film na 1
nono_doktor

Ależ ja nie mam problemu z rysem komediowym bohatera, to fajnie, że Roger gra Bonda lekko, ze swadą, ale to fatalnie gdy się tak poniża, gdy wychodzi z tyłka zwierzęcia etc.
"Tylko dla twoich oczu" to m.in. dlatego film znakomity, ze zachowany tam został ten bezpieczny balans między powagą (sensowna historia szpiegowska w Grecji) a humorem samego bohatera.
W "Ośmiorniczce niedorzeczne, głupkowate i często po prostu durne jest jedno i drugie.
Niedopuszczalne.
Nie bez powodu "Zabójczy widok" z "Ośmiorniczką" nie będzie miał nic wspólnego.
Bliżej mu będzie do wcześniejszych filmów Moore'a.
I słusznie - ładnie zwieńczył przygodę z 007.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Spoko, rozumiem, ale ja tak lubię Bondy z Rogerem, ze łaskawym okiem patrzę nawet na jakieś niedociągnięcia:)

nono_doktor

Nono_doktor ujął samo sedno "Bondów". Uważam "Ośmiorniczkę" za jeden z najlepszych "Bondów", choć na stronie Filmwebu krytycy źle ją ocenili, piszą o tandecie. Są w tym własnie filmie wspomniane przegięcia należące do gatunkowych wyróżników tej serii wg prozy Fleminga. Nie rozumiem krytyków Filmwebu, a na ogół sie z nimi zgadzam. W filmie mamy nieustanne zmiany, zwroty akcji, bardzo dobre zdjęcia, aktorów zapadających w pamięć jak Jourdan, Adams, K. Wayborn, Berkoff czy nawet owi cyrkowcy z samego początku rzucajacych nożami. Jest styl bondowski pewnej przesady i komizmu, groteskowości i typowej dla kina akcji sensacji (wszystko zaczyna sie od scen z klaunem... potem jest ucieczka Bonda przed polowaniem ze słoniami, jest też tym razem nie Buźka z zębami od spawacza, lecz rzucający tarczą piły asasyn...).

ocenił(a) film na 10
Wydmin

Bardzo dobra analiza! Ci "krytycy" filmwebu to chyba bardziej jakieś popie...łki , co to piszą dobrze wtedy, jak ktoś im zapłaci typu chwalenie Marvela czy filmów o Spidermanie bez względu na ich rzeczywistą jakość... Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 8
nono_doktor

Ośmiorniczka jest chyba najlepiej dopracowanym fabularnie Bondem z Rogerem Moorem. Chociaż Live & Let Die jest jeszcze lepsze. Główna intryga, sceny walki, pościgi, wszystko zostało w miarę przyzwoicie zrobione. Fakt, że sporo w tym filmie humoru i kpiny, ale naprawdę w dobrym stylu. Nie psuje to odbioru całości, a nawet sprawia, że film z przyjemnością się ogląda. Zresztą sam Bond to przecież naiwna historyjka.
Moora jako Bonda uwielbiam (Connery przy nim wypada jako bodyguard z siłowni :P), chociaż uważam, z perspektywy czasu, że większość z nim filmów była raczej słaba. Ale za to ten dowcip i za te kobiety.. i te czołówki, z piosenkami. Miodzio!
Melina najpiękniejsza kobieta Bonda. Major Amasova najseksowniejsza :))

ocenił(a) film na 10
srick.pl

Bardzo trafne spostrzeżenia. Dowcip Rogera uwielbiam! I kurcze większość tych dziewczyn Ośmiorniczki to naprawdę ciasteczka niesamowite

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones